گوشی موبایل

تاریخچه گوشی موبایل

گوشی موبایل ، و منحصرا گوشی های موبایل هوشمند که امروزه همراهان جدایی ناپذیر این روزهای ما شده اند ، ندوستان نسبتا جدید ما هستند.در هر حال ، تارخچه گوشی موبایل به سال 1908 و به زمانی که پتنت کنتاکی برای گوشی های بی سیم در ایالات متحده آمریکاست برمیگردد.گوشی موبایل در اوایل دهه 1940 زمانی که مهندسان در سلولهای ایجاد شده برای ا...

تاریخچه گوشی موبایل

گوشی موبایل ، و منحصرا گوشی های موبایل هوشمند که امروزه همراهان جدایی ناپذیر این روزهای ما شده اند ، ندوستان نسبتا جدید ما هستند.در هر حال ، تارخچه گوشی موبایل به سال 1908 و به زمانی که پتنت کنتاکی برای گوشی های بی سیم در ایالات متحده آمریکاست برمیگردد.گوشی موبایل در اوایل دهه 1940 زمانی که مهندسان در سلولهای ایجاد شده برای ایستگاههای پایه تلفن کار میکردند.گوشی های موبایل اولیه ، در واقع اصلا گوشی مویابل نبودند. در واقع رادیوهای دوطرفه بودند که برای برقراری ارتباط بین به عنوان مثال راننده تاکسی و اپراطور خدمات اضطراری به کار می رفتند.به جای اینکه به ایستگاه های پایه با سلول های جداگانه تکیه کنیم ( و سیگنالی که از یک سلول به سلول دیگر منتقل میشود) اولین شبکه های تلفن همراه شامل یک ایستگاه پایه بسیار قدرتمند است که منطقه بسیار وسیع تری را پوشش می دهد.شرکت Motorola ، اولین شرکتی بود که در 3 اوریل 1973 اولین گوشی موبایل دستی را به صورت عمده تولید کرد.گوشی های موبایل اولیه اغلب به گوشی های موبایل 0G ، یا نسل صفر گوشی های Zero Generation موبایل اطلاق می شدند. اغلب گوشی های موبایل امروزه به تکنولوژی 3G  و 4G خوانده می شوند.

تکنولوژی گوشی های موبایل

تکنولوژی گوشی موبایل تا دو دهه پیش موضوعی اسرارآمیز بوده است، اما اکنون ، هم برای روستایی ها و هم برای  شهری ها به  امری ضروری تبدیل شده است. تکنولوژی موبایل به عنوان یک دستاورد قابل توجه در دنیای فناوری آغاز به کار کرد، اما در حال حاضر به دلیل قابلیت های متنوعی که دارد ، تبدیل به تکنولوژی راحتی کاربر مبدل شده است. در وحله اول که موبایل به عنوان یک ابزار معرفی شد،در اصل برای  ارسال SMS، برقراری تماس و بازی بود. اما در حال حاضر تبدیل به یک دنیای دیجیتال شده و زندگی و نیز کار را برای کاربران آسان کرده است، به عنوان مثال  بازاریابان میتوانند از طریق تکنولوژی موبایل محصولات خود را با سهولت به کاربران بفروشند. همچنین انتقال فایل از طریق بلوتوث یا وایفای به سبب وجود موبایل برای کاربران امکان پذیر شده است. با وجود امکان اتصال گوشی موبایل به اینترنت، دستیابی به اطلاعات و یا بارگیری اطلاعات از اینترنت برای کاربران محیا شده است. به علاوه کنفرانس ویدیویی دستاورد دیگری است که از طریق تکنولوژی گوسی موبایل به واقعیت پیوسته است. امروزه بیسنس من ها و مشتریان کانل ارتباطی دارند که حتی بدون داشتن امکان دیدار حضوری با هم در ارتباط باشند. با کاربرد تکنولوژِی گوشی موبایل، دسترسی به هرگونه لوازم سرگرمی آن هم از منزل امکان پذیر می باشد. همچنین این تکنولوژی این امکان را فراهم آورده است که با استفاده از سیستم موقعیت یابی جهانی GPS) ) مکان هایی را بر روی کره زمین به راحتی پیدا کنید. مخصوصا در دنیای بیزنس، نمی توان اهمیت تکنولوژی گوشی موبایل را نادیده گرفت: به عنوان مثالبانکداران منحصرا برای مدیریت امور مالی و سهام به کار با تکنولوژی گوشی های موبایل وابسته هستند. یا مثلا سینما ممکن است اپلیکیشنی برای رزرو بلیت فراهم کند، و یا اینکه بلیت های قطار بدون نیاز به اتلاف وقت در صف های طولانی تنها از طریق اینترنت خریداری شوند. در نهایت اینکه پیشرفت تکنولوژی گوشی موبایل زندگی را برای ما آسان کرده و ما را در صرفه جویی وقت و انرژی یاری میکند.  

سیستم عامل های گوشی موبایل

تنوع تکنولوژی گوشی موبایل به علت وجود سیستم عامل های متنوع گوشی های موبایل است  که اکنون برای گوشی های هوشمند در دسترس هستند و ویژگی های منحصربه فردی دارند. برخی از این سیستم عامل ها شامل: android ، balckberry ،  webos ،  ios ،  Symbian ،  و  bada . سیستم عامل اندروید توسط گوگل طراحی و ساخته شده است. این سیستم عامل اساسا برای کار با گوشی های لمسی طراحی شده که بر اساس یک طراحی ساده ساخته شده است. سیستم عامل اندروید اولین و تنها سیستم عامل باز است، و این بدین معنی است که قابلیت انتقال و اتصال به هر نوع تلفن همراه را دارد. سیستم عامل blackberry سیستم عاملی است که توسط blackberry  محدود طراحی و ارایه شده است. این سیستم عامل انحصارا برای گوشی های موبایل هوشمند blackberry  طراحی شده است. به علاوه، سیستم عامل آی او اس توسط شرکت apple طراحی و ارایه شده است. این سیستم عامل فقط بر روی iphone ، ipad و  ipod touch قابل استفاده است.

بیشتر

گوشی موبایل 

( 75 محصول وجود دارد )
در صفحه