اپل | Apple

تاریخچه Apple

نخستین بار گوشی موبایل Apple در 29 ژوئن سال 2007 به فروش رفت ، و پنج ماه پس از آن یعنی در 9 ژانویه سال 2007 به صورت رسمی معرفی شد. استیو جابز ، مدیرعامل اسبق شرکت اپل طی سخنرانی اصلی MacWorld 2007 ، گوشی موبایل هوشمند جدیدی را به تعداد محدودی از بینندگان نمایش داد. استیو جابز قبل از برقراری تماس تلفنی با جونی آیو گفت :  " من دو سال...

تاریخچه Apple

نخستین بار گوشی موبایل Apple در 29 ژوئن سال 2007 به فروش رفت ، و پنج ماه پس از آن یعنی در 9 ژانویه سال 2007 به صورت رسمی معرفی شد. استیو جابز ، مدیرعامل اسبق شرکت اپل طی سخنرانی اصلی MacWorld 2007 ، گوشی موبایل هوشمند جدیدی را به تعداد محدودی از بینندگان نمایش داد. استیو جابز قبل از برقراری تماس تلفنی با جونی آیو گفت :  " من دو سال منتظر چنین روزی بودم ، " تصورش سخت است ، اما اولین گوشی موبایل  Apple تمام ویژگی های اپلی که امروزه مورد استفاده ما است را نداشت ، مثل کپی و پییست ،اینترنت نسل 3G و یا حتی بسیاری از اپلیکیشن ها و فقط امکان اتصال گوشی از طریق iTunes به desktop کامپیوتر را داشت. از سال 2007 ، Apple طراحی گوشی های خود را بارها ارتقا بخشیده و تغییر داده است و جابجایی طراحی فلزی با پلاستیکی در گوشی موبایل نسل 3G و 3GS قبل از طراحی شیشه برای گوشی موبایل آیفون 4 انجام شد.

نخستین گوشی موبایل Apple

صفحه نمایش 3.5 اینچی با رزولوشن 320×480برای 163ppi و برای  ARMپردازنده 412 مگاهرتز مناسب است. در واقع از اینجا بود که کار اپل آغاز شد. از جهات مختلف این گوشی را نمیتوان اولین گوشی موبایل Apple نامید ، اما قطعا مهم ترین گوشی موبایل هوشمندی بود که  تا آن زمان عرضه شده بود.گوشی موبایل Apple 3G تا حدود زیادی به اپلاولیه شباهت دارد ، با این تفاوت که لبه بیرونی باریکتر و اینترنت 3G دارد. همچنین ایکون App store  هم در این گوشی قابل توجه است. مجهز شدن این موبایل به  فروشگاهای اپلیکیشن متمرکز شیوه استفاده از گوشی موبایل را برای ما تغییر داد. از لحاظ طراحی شباهت بسیاری به گوشی موبایل iPhone 3G دارد اما CPU سریعتر با  سرعت 600MHz ARM A8، دوبرابر رم 256GB و پوشش صفحه نمایش مقاوم در برابر اثر انگشت دارد. و با مجهز کردن گوشی های موبایل به قطب نمای دیجیتال و ضبط ویدیو تجربه سرعت را برای کاربر امکان پذیر کرده است.

آیفون در 2010_2014

IPhone 4 با دارا بودن رزولوشن صفحه نمایش 3.5 اینچی 960 × 480 و معرفی صفحه نمایش شبکیه شاهد جهش چشمگیری در طراحی و قدرت هستیم. طراحی مسطح شیشه در این گوشی موبایل نمادین است و نیز دوربین جلو به همراه FaceTime  در این گوشی موبایل معرفی شده است. گوشی موبایل  آیفون 4Sبسیار شباهت به IPhone 4 دارد ، اما با اضافه شدن گزینه Siri به عنوان دستیار شخصی و نیز افزایش سرعت  درآن ،  اندکی تفاوت ایجاد شده است. گوشی موبایل 4S در 4 اکتبر 2011 توسط CEO Time cook معرفی شد ، و استیو جابز فردای آن روز در 5 اکتبر 2011  درگذشت. جهش دیگر اپل با صفحه نمایش بزرگتر 4 اینچی و رزولوشن 1136 ×640 جنبه دیگری از گوشی های خود را در گوشی آیفون 5 به نمایش گذاشت. به علاوه کانکتور جدیدی به نام Lightning نیز در این گوشی معرفی شد. iPhone 5C اساسا مشابه گوشی مدل 5 آن بود ، اما بدنه پلاستیکی داشت و بیشتر برای رنگ و سرگمی طراحی شده بود ، و طیف وسیعی از گزینه ها را برای طرح های متضاد داشت. به علاوه با حفظ طراحی آیفون 5، در گوشی موبایل آیفون5S  به جای دکمه هوم از ایکون touch ID برای فراهم آوردن شرایط بهتر برای بازکردن قفل گوشی موبایل و نیز برای خرید از app store  استفاده شده است. در گوشی آیفون6 شاهد جهش چشمگیری در اندازه صفحه نمایش به 4.7 اینچ و 1334 ×640 با 326ppi و نیز تغییر به سمت بدنه فلزی بودیم. به علاوه در این گوشی موبایل Apple pay نیز معرفی شد. در سال 2014 گوشی موبایل apple 6S معرفی شد که مشابه مدل  6 بود با این تفاوت که صفحه نمایشگر بزرگتر با 5.5 اینچ و 1920 ×1080 برای ppi401 داشت ، به اضافه اینکه دارای باطری بزرگتر به قدرت 2915 میلی آمپر بر ساعت بود. و اما با عرضه گوشی موبایل اپل SX   بود که اپل متوجه علاقه کاربران به گوشی های موبایل سایز بزرگ شد.این گوشی موبایل از لحاظ طراحی مشابه iPhone6 است اما برای قوی تر شدن ، جنس آلومینیوم استفاده شده در آن ارتقا داده شده است ، و نیز تغییراتی در عملکرد و عمر مفید باطری ایجاده شده و به علاوه ویژگی هایی نظیر 3D touch  و کیفیت ویدیو 4K به آن اضافه شده است. اما هنوز هم صفحه نمایش در گوشی موبایلiPhone 6S  4.7 اینچ باقی مانده است.

آیفون در 2015_2016

در سال 2015 iPhone 6S plus  عرضه شد که نسخه بزرگتر آیفون 6S است ، و همچنین بدنه قوی تری برای رفع خم شدن گوشی در جیب کاربران دارد ، و این در حالی است که صفحه نمایش 5.5 اینچی با رزولوشن 1920 ×1080 ، با چیپ A9  تقویت شده است. در طراحی گوشی موبایل آیفون SE یک عقب نشینی در طراحی  به سمت آیفون 5 برداشته شد. اپل این گام را برای ارایه گزینه کوچکتر و ارزانتر برداشت ، اما گزینه های قوی iPhone 6S را نگه داشت ، بنابراین چیپ A9 و اخرین ورژن دوربین همچنان در این گوشی موبایل باقی ماند ، با این تفاوت که صفحه نمایشگر 4 اینچی با 640×1116 پیکسل همچنان در آن باقی ماند. در طراحی گوشی موبایل iphone 7 که در سال 2016 رونمایی شد تغییرات خاصی دیده نمی شد ، با این وجود معرفی رنگ jet black دقیقا  همانند رنگ قرمز انقلابی را به پا کرد. گوشی موبایل  iphone 7به وسیله چیپ A10 تقویت شد و خاصیت ضدآبی هم در حالی که صفحه نمایش آن بدون تغییر باقی مانده به آن اضافه شد.

نسل جدید گوشی های Apple

روی هم رفته ، گوشی موبایل آیفون 8 از نظر ابعاد کوچک ، جمع و جور ، قوی و بهترین تجربه را به کسانی که با اخرین نسخه ها و برترین ویژگی ها و هزینه های مربوط به آن ها راضی نشدند عرضه می کند. و فقط به دلیل تغییرات اندک ایجاد شده در این تلفن همراه نمی توان گفت که نمیتواند بیشتربن رضایتمندی کاربران را جلب کند. این مدل از گوشی آیفون تکنولوژی true tone   ، شارژ بی سیم ، پردازشگر جدید ، و حافظه دوبرابر را به کاربران خود پیشنهاد میکند. گوشی موبایل آیفون 8 و  8 plus اخرین مدلی است که تکنولوژی touch ID به عنوان یک گزینه بیومتربیک در آن پیشنهاد می شود. و بعلاوه تکنولوژی  face ID نیز در گوشی iPhone X ارایه خواهد شد.گوشی موبایل  iPhone XR در ردیف گوشی های آیفون  X در سال 2018 قرار گرفت ، که یک قاب آلومینیوم از استیل ضد زنگ و یک دوربین یگانه به جای دوربین دوگانه و صفحه نمایش LCD به جای صفحه نمایش OLED پیشنهاد کرد.

گوشی موبایل  iphone XS از لحاظ تکنیکی گوشی خوبی است ، اما نسبت به سال 2017 تغییر چشمگیری را د رآن شاهد نبوده ایم. گوشی iPhone XS Max یک گزینه نجات بخش به حساب می آید به لحاظ اینکه به سوال اندازه مناسب برای iPhone پاسخ می دهد ، وشرایط را برای  داشتن یک انتخاب درست فراهم میکند.این گوشی موبایل به نظر میرسد برای بسیاری از کاربران گزینه مناسبی باشد اما ممکن است ارتقای این گوشی برای کاربرانی که از گوشی موبایل آیفون X استفاده کرده اند اندکی چالش برانگیز باشد.

گوشی موبایل  آیفون 11  از گوشی iPhone XS پیشی گرفته ، ضمن اینکه از لحاظ اندازه مشابه هستند ، یک دوربین دیگر هم به دوربین پشتی  , و یک لنز دوربین جدید هم به  آن اضافه شده است. همچنین تعدادی رنگ فوق العاده هم در این گوشی موبایل آمده است. iphone 11 سخت افزارهای جدیدی نسبت به آیفون XR دارد و برخی ویژگی های جدید هم در دوربین این گوشی موبایل تعبیه شده است. آیفون 11 Pro با وجود لنز قطبی جدیدش ، شیشه مات یخی و ارتقا سخت افزاری به خصوص در بخش دوربینش از گوشی اپل XS پیشی گرفته است. و در نهایت پیشبینی میشود که مدل گوشی موبایل آیفون 12 در سپتامبر 2020 با معرفی تغییراتی در طراحی ، و صفحه نمایش OLED و اینترنت 5G رونمایی شود.

بیشتر

اپل | Apple 

( 6 محصول وجود دارد )