ال جی | LG

تاریخچه برند الجی 

کمپانی LG از ادغام دو برند کره ای Lucky  و Goldstar در سال 1983 در سئول کره شمالی متولد شد. اولین گوشی الجی که مجهز به سیستم عامل اندروید بود در سال 2009 به بازار جهانی عرضه شد و اولین تبلتLG مجهز به سیستم عامل اندروید هم در سال 2011 راهی بازار شد. کمپانی الجی برای داشتن پرچم دار سری G و رنج وسیعی از تلویزیون های هوشمندش شناخت...

تاریخچه برند الجی 

کمپانی LG از ادغام دو برند کره ای Lucky  و Goldstar در سال 1983 در سئول کره شمالی متولد شد. اولین گوشی الجی که مجهز به سیستم عامل اندروید بود در سال 2009 به بازار جهانی عرضه شد و اولین تبلتLG مجهز به سیستم عامل اندروید هم در سال 2011 راهی بازار شد. کمپانی الجی برای داشتن پرچم دار سری G و رنج وسیعی از تلویزیون های هوشمندش شناخته شده است.

لگوی اولیه برند Lucky از یک نشان قرمز و سفید و کتیبه سیاه که در سمت راست آن قرار دارد تشکیل شده بود. در این نشان یک مربع قرمز جامد با یک حرف سفید رنگ "L" روی آن قرار داشت. نوار افقی "L" در یک خط زیگ زاگ کشیده شده است. و برند Goldstar هم در اواخر دهه 1950 ساخته شد و لگوی اولیه خود را از یک علامت کلیدی منحنی بسیار زیبا و یک نشان هندسی شکل کلاغ تشکیل داد. هر دو عنصر در یک پالت رنگی تک رنگ اجرا شده و خطوط مستقیم نازک قسمت گرافیکی حروف ضخیم صاف را به طرز درخشان متعادل می کردند.

در سال 1983 دو کمپانی و لگوهای آن ها با هم ادغام شدند. در این زمان لگوی Goldstar از یک آرم قرمز مربع شکل با یک L از لگوی Luky و یک تاج سفید از لگوی Goldstar بالای میله ای زیگ کاک تشکیل شده بود. و یک تایپو گرافی هم به زبان کره ای که به رنگ سیاه با خطوط صاف بود هم مقابل آن نوشته شده بود. این شرکت نام و نشان خود را تا سال 1995 حفظ کرد.

نام "Lucky-GoldStar" در سال 1995 به ال جی کوتاه شد و در این زمان بود که دوره جدیدی برای این کمپانی الجی آغاز شد. آرم جدید دارای یک نشان قرمز دایره ای و یک کلمه به رنگ خاکستری روشن در سمت چپ آن بود. این کلمات با حروف بولد Helvetica اجرا شده و در کنار تصویر روشن و خلاق ، ساده و متوسط به نظر می رسید. دایره قرمز (نزدیکتر به فوشیا) دارای سه علامت سفید بود - "G" که در اطراف محیط داخلی کشیده شده است ، "L" در مرکز قرار قرار گرفته بود و یک نقطه سفید جامد  هم در سمت چپ از "L" قرار گرفته بود. ترکیب این نمادها یک صورتک بانمک را با هم ایجاد کرده بودند. این نشان نمادین شده  LGاز آن سال تا امروز به عنوان لگوی الجی شناخته شده است.

بیشتر

ال جی | LG 

( 3 محصول وجود دارد )